Extratereștrii sunt printre noi XXVI

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

În urmă cu 5 ani, pe data de 1 martie 2021, am publicat un articol în care scoteam în evidență importanța anului 2025 pentru teosofi și ocultiștii New Age. Conform previziunilor ocultistei Alice Bailey, anul 2025 era stabilit ca an în care să înceapă prima fază a „externalizării Ierarhiei”. Într-un fel a început cu dezvăluirile făcute de Pentagon și CIA prin desecretizarea unor documente mai vechi.

Alice Bailey aminteşte şi ea că illuminati au un plan de externalizare a Ierarhiei până în anul 2025. Ea mai precizează că illuminati vor schimba lumea din toate punctele de vedere, economic, religios, social, politic etc. Și acest lucru a devenit evident pentru toată lumea, începând cu 2020.

Anul 2025 devine unul obsesiv pentru ea, întrucât este amintit ca un an de referinţă pentru toate planurile făcute de forţele obscure care conduc lumea. Marea adunare a Ierarhiei, care se întruneşte în fiecare secol, va avea loc cel mai probabil în anul 2025, atunci când va fi stabilită prima etapă a externalizării Ierarhiei.[1]

Reapariţia planificată a Ierarhiei în 2025, a fost decisă la conclavul planetar din anul 1425. În anul 2025 urma să aibă loc conclavul primilor 25 de ani ai acestui secol, condus de către Lordul Lumii şi consiliul Shambala.[2]

Într-una din cărţile sale, A. Bailey aminteşte de Sanat Kumara, o fiinţă ce trăieşte în plan eteric ca regent sau domn al Pământului (adică Lucifer).[1] Am impresia că numele Sanat este anagrama pentru SATAN.

Dacă anul 2025 a trecut fără dezvăluirea oficială a existenței extratereștrilor și fără marea înscenare cu invazia extratereștrilor răi, anul acesta, în luna iunie, a fost planificată lansarea filmului lui Steven Spielberg „Ziua dezvăluirii”, care explorează impactul contactului extraterestru confirmat asupra credinței umane.

Această dezvăluire a existenței extratereștrilor și marea înscenare cu invazia extretereștrilor, pusă la cale prin Proiectul Blue Beam, sunt planificate de multă vreme. Scopul este multiplu, mai întâi zdruncinarea credințelor religioase, apoi terorizarea omenirii cu „pericolul” unei invazii extraterestre, cu intenția de a determina omenirea să accepte mai ușor instituirea guvernului mondial.

În acest context al acestor dezvăluiri, mai mulți exorciști din Biserica catolică au atras atenția că acești așa-ziși extratereștri și OZN-urile lor sunt de fapt manifestări de natură demonică. Este exact ceea ce am afirmat și eu în articolele mele pe blog, publiccate în urmă cu mai bine de 5 ani. Așa-zișii extratereștri sunt de fapt entități malefice, demonice.

Pentru credinciosul de astăzi denumirile de „demon” sau „diavol” sunt denumiri generice și acoperă aria largă a tuturor entităților malefice, care se manifestă în plan fizic sau subtil, fie că au fost redenumite, de către unii, extratereștri, iar de alții intratereștri, sau ființe interdimensionale. Cu siguranță, lumea nevăzută este mult mai complexă decât ne-o putem închipui noi și decât o prezintă teologia creștină.

Părintele Dan Reehil, un exorcist catolic la Dieceza de Nashville, a emis un avertisment public despre noul film extraterestru al lui Steven Spielberg „Ziua dezvăluirii”, care explorează impactul contactului extraterestru confirmat asupra credinței umane.

Vorbind pe canalul său de YouTube, Reehil a întrebat:

„De ce ai face un film cu scopul distinct prin care credința oamenilor ar fi zguduită sau pierdută? Pare foarte mult ceva ce ar face Anticristul sau Satana.”

El a mers mai departe, sugerând că filmul ar putea fi compromis spiritual. El a spus:

„Filmul ar putea fi consacrat Satanei, iar demonii pot fi atașați de film. Nu spun că asta s-a făcut, dar se putea.”

Este exact ce s-a făcut cu matrițele formațiilor de muzică rock și heavy metal. Piesele muzicale erau mai întâi închinate lui Satan, apoi multiplicate și vândute publicului.

Părintele Reehil a avertizat de mult timp că ființele care pretind a fi extratereștri ar putea fi de fapt demoni care încearcă să înșele omenirea să abandoneze credința creștină.

De asemenea, Părintele Chad Ripperger, părintele Carlos Martins și alți exorciști celebri sunt de acord cu opinia Monseniorului Stephen Rossetti potrivit căreia demonii se pot deghiza în extratereștri sau OZN-uri.

Același lucru la afirmat și Părintele Seragim Rose în cartea sa „Ortodoxia și religia viitorului”.

Concluzie este aceea că nu trebuie să credem în existența extratereștrilor veniți de pe alte planete, ci mai degrabă să conștientizăm existența demonilor care se pot deghiza și în îngeri de lumină. Să ne ținem departe de toate acele știri care prezintă contacte extraterestre din trecut sau din prezent. Și să nu ne dorim să vedem extratereștri și nici navele lor. Ei vor avea putere doar asupra celor care îl caută și cred că există viață extraterestră pe alte planete și sunt curioși să-i întâlnească. Amăgirea va fi foarte mare, pentru că aceste entități demonice se vor arăta lumii în chip material.

Pe măsură ce omenirea a fost îndepărtată de credința în Dumnezeu și lumea spirituală, prin intermediul sistemului de învățământ instituționalizat, în aceea măsură oamenii au început că creadă tot mai mult în existență extratereștrilor. Așa s-a ajuns ca astăzi mulți oameni să se lase amăgiți de literatura new age și gnostică și să creadă că extratereștrii sunt vechii zei și creatorii noștri.

Că sunt vechii zei este adevărat, dar nu sunt creatorii noștri, așa cum vor ei să ne facă să acceptăm. Proorocul David ne-a lămurit cât se poate de clar atunci când a afirmat că „Dumnezeii neamurilor sunt demoni”.

Dacă știința oficială este materialistă și ateistă, în schimb noua știință new age reprezintă o reînviere a gnosticismului și a științelor oculte păgâne. Această nouă știiință este o întoarcere la păgânism și o reînviere a credințelor păgâne.

Bibliografie

[1] Dezvăluirile uluitoare ale ocultistei Alice Ana Bailey despre planul illuminati 2025, https://www.youtube.com/watch?v=I50oOIa9iLw
[2] https://www.youtube.com/watch?v=5CBttDQOrcY

Citește și alte articole:

Acest articol a fost publicat în Marea Resetare, New Age, noua ordine mondiala, Teosofie și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *